Karta Dużej Rodziny


Od 16 czerwca 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Borku Wlkp. można składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny,
która upoważnia do korzystania ze zniżek
na terenie całego kraju.O jej wydanie mogą starać się:

rodzice mający na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (możliwość dożywotniego korzystania z karty);

dziecko w wieku do ukończenia 18. roku życia lub do ukończenia 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej (korzystanie z karty na czas trwania nauki);

dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowany lub znacznym stopniu niepełnosprawności (karta wydana na czas obowiązywania orzeczenia).


Karta przyznawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Dochód rodziny nie jest kryterium jej przyznania. Każda karta jest spersonalizowana, znajdować się na niej będzie imię i nazwisko oraz pesel posiadacza.


Karta Dużej Rodziny uprawniać będzie do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe oraz prywatne. Lista miejsc i wysokość zniżek będzie na bieżąco aktualizowana na stronie: www.rodzina.gov.pl. Miejsca, w których będą przysługiwać zniżki zostaną oznaczone specjalnym znakiem Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny.Dodatkowych informacji dotyczących Karty Dużej Rodziny udzielą: Kamila Tomaszewska oraz Dominika Walczak tel. 65 57 16 120.

W przypadku otrzymania większej ilości informacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zostaną one na bieżąco zaktualizowane.Załącznik:

WNIOSEK O PRZYZNANIE KARTY DUŻEJ RODZINY/WYDANIE DUPLIKATU KARTY DUŻEJ RODZINY

Dodatkowe informacje:

Karta Dużej Rodziny: pytania i odpowiedzi
Oferta partnerówAutor informacji: Dominika Walczak
Informację wprowadził: 4
Opublikowany dnia: 2015-06-27
Wprowadzony do BIP dnia: 2015-05-29
Zmian: 0
Sprawdz stan sprawy w Urzędzie - kliknij tutaj
System umożliwia sprawdzenie statusu spraw prowadzonych w Urzędzie Miejskim w Borku Wlkp.. Aby uzyskać informację o prowadzonej sprawie należy podać numer dokumentu znajdujący się na "Potwierdzeniu przyjęcia pisma". Numer ten należy wpisać w polu wyszukiwarki.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


Valid XHTML 1.0 Transitional

skrzynka
podawcza